Wassenaar

Telen op een oude strandwal

7,2 hectare, oude strandwal op de overgang van duinen, horst en veen, met akker en kwekerij.

Startdatum van herstel: 29 juni 2022
Pachter: Erwin de Jong

Wassenaar (Zuid-Holland)
Toon op kaart

E-mail: wassenaar@landvanons.nl

Perceelcoördinator:
Koen Timmermans

Wat is er te doen?
Bekijk het hier!

In vogelvlucht

Perceel Wassenaar is 7,2 hectare groot en ligt op een oude strandwal op de overgang van duinen, horst en veen. De locatie is vlakbij Wassenaar, aan de A70. Pachter Erwin de Jong runt er tuinderij WIJdehorst, waar hij kruiden, bloemen, groente, fruit en planten kweekt en twee voedselbossen beheert. Hij is bezig om over te gaan naar biologische teelt. Wij vergroten op de niet-productieve grond de biodiversiteit en verfraaien het landschap. Zo hebben we recent een sloot met flauwe, natuurvriendelijke oever en een paddenpoel aangelegd.

Bezoekers op het perceel Wassenaar plukken bloemen
Oever op perceel Wassenaar
vruchtbare artisjok
worteloogst in november

Waar we aan werken

Ons perceel bestaat uit diverse onderdelen: een grote akker, een kwekerijgedeelte, een loods, een strook langs de Rijksstraatweg en een woonhuis (in de verkoop want Land van Ons richt zich niet op vastgoed bezit). Op het perceel worden de contouren van de toekomstige inrichting steeds meer zichtbaar. We groeien stap voor stap: er zijn teeltbedden, hagen, een grote akker, twee voedselbossen, een sloot met flauwe oevers en een paddenpoel. De strook langs de snelweg laten we expres ruig. Daar leven vogels, kevers, amfibieën, bloeien planten en staan statige bomen.

Sloot voor

Voor (2022)

Sloot na

Na (2025)

Onze impact

Onze aanpak voor een boerenland vol leven werkt. Dat is te zien op onze percelen. We meten en monitoren de stand van de soortenrijk geregeld en volgens een vaste methode. Meer weten? Bekijk de rapportage.

Onze Boer

Erwin de Jong pacht ons perceel. Hij studeerde aan de hotelschool en was IT-relatiebeheerder, maar maakte een carrièreswitch en volgde een opleiding permacultuur. Deze kennis bracht hij enkele jaren in praktijk op een zelfoogsttuin in Noordwijk. Die ervaring neemt hij mee naar Wassenaar. Erwin teelt groenten, bloemen, kruiden, fruit en beheert twee voedselbossen (via onderpachters). Daarmee vergroot hij de biodiversiteit en verfraait het landschap. De boer werkt met een professioneel team en veel vrijwilligers. Samen laten ze zien dat lokale, seizoensgebonden en duurzame teelt mogelijk is, met een eerlijke beloning voor de boer. Erwin biedt ook ruimte aan een wijnboer op het perceel. De WIJdehorst levert groentepakketten.

Boer Erwin

Het perceelteam

Jan Peters maakt foto’s, beheert het vastgoed en leidt evenementen, Ronald ter Schegget onderhoudt het beheerplan en waakt over het landschap. Sabine Velders van de Voort heeft kennis over biodynamische landbouw en waakt over de biodiversiteit.  Koen Timmermans coördineert het team en Eddo Velders verzorgt communicatie.

Meedoen met dit perceelteam?

Er staan op dit moment geen vacatures open voor dit perceel.
Perceelteam wassenaar

Praktische details

Het perceel: 7,2 hectare, op een oude strandwal op de overgang van duinen, horst en veen. 
Start van herstel: 29 juni 2022

E-mail: wassenaar@landvanons.nl
Perceelcoördinator: Koen Timmermans

Adres: Rijksstraatweg 599.
I
ngang auto’s en leveranciers:  Raaphorstlaan.
Ingang fietsers en voetgangers: Raaphorstlaan tgv.
no 3 
 

Wat is er te doen?

Iedere eerste zaterdag van de maand is er een rondleiding op het perceel, dat ook een theetuin en terras heeft, een landwinkel, een zelfoogst-tuin en een seizoens bloemenpluktuin. Het hele jaar door zijn er activiteiten, zoals lavendeldagen. Kijk daarvoor op wijdehorst.nl  

De Oogst van Ons webshop van Land van Ons verkoopt kruidenthee en lavendelwater van de WIJdehorst.   

Nieuws over ons perceel

Sluit je ook aan bij Land van Ons