Klanken uit een boerenland vol leven

25 augustus 8:00 uur. Een stralende dag in onze polder in Oud Ade, bij betreden ’s ochtends vroeg worden onze schoenen nog nat. Het podium staat, de vleugel ook – hij wordt getest en gestemd. Componist @iris_hond is aanwezig en speelt haar vingers warm. IJle klanken parelen de weilanden over. Soundchecks met de andere orkestleden: geplons, gekwaak, de roep van grutto’s, scholeksters, kievieten en tureluurs. Het klopt allemaal - het Biofonisch Orkest is er klaar voor! 

9:30 uur. Door het weiland lopen genodigden naar het bescheiden theater dat verdrinkt in het uitgestrekte polderlandschap. Koeien in de verte kijken niet op of om, en de insecten in het gras zoemen rustig voort. Er zijn korte voordrachten van Philippe Terheggen: “heb vertrouwen, heb hoop en kom vooral in actie!”, van perceelcoördinator Frits van Oosten: “we onderzoeken hier nieuwe boerenpraktijken en we doen ingrepen in het landschap die de biodiversiteit herstellen”, en van PhD kandidaat Fleur van Duin: “na vijf jaar is hier bijna alle raaigras verdwenen, we zien daarvoor in de plaats vier andere soorten gras met allerlei kruiden; en we telden dit jaar 52 verschillende soorten nachtvlinders – heel veel meer dan in omliggende percelen!” 

Het biofonisch orkest 2026 08 25 Foto credits Ellen van Bennekom C

Componist Iris Hond tijdens Biofonisch Orkest op perceel Oud Ade. Foto: Ellen van Bennekom

10:30 uur. En dan is het podium voor het Biofonisch Orkest, en kan het publiek zich laten meevoeren door de klanken van het boerenland. Geplons, gesnater, geritsel. Tsjilpen, koeren, fluiten en (roer)dompen. In de verte klinkt een haan. En met dat alles Iris Hond op de vleugel met haar spel van tonen en accoorden. Vloeiend, meeslepend, inspirerend. Veel aanwezigen sluiten de ogen en laten hun gemoed vollopen met de geluiden van het Biofonisch Orkest. Geluiden van een boerenland vol leven.  


Door Caroline de Roos

Lees hier meer informatie over het Biofonisch Orkest

 

Het biofonisch orkest 2026 08 25 Foto credits Ellen van Bennekom B

Componist Iris Hond tijdens Biofonisch Orkest op perceel Oud Ade. Foto: Ellen van Bennekom

Schrijf je in voor de nieuwsbrief Landscoop

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Deel de post:
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Threads
Email

Gerelateerde berichten