Open Perceeldagen 2026

Kom naar de Land van Ons Open Perceeldagen

Elk jaar stellen wij onze percelen open voor iedereen die wil zien hoe landbouw en biodiversiteit samenwerken. 

Op onze open dagen hoor je meer over:
  • De biodiversiteit- en landschp herstellende maatregelen op onze percelen. Bijvoorbeeld de aanleg van een biodiverse heg, kikkerpoel of natuurvriendelijke oever 
  • Natuurinclusief boeren op akkerland, grasland, tuinderij, agroforestry en voedselbossen
  • Het bodemleven
  • Bijzondere dier- en plantensoorten
  • Universiteitsonderzoek, en burgeronderzoek op onze percelen
  • Samenwerking tussen boeren en buurtbewoners

Kom jij ook langs op een van onze open dagen?  
Voor sommige open perceeldagen moet je je inschrijven, kijk bij elk programma onderaan de tekst voor meer informatie.
Perceelkaart 13 6 2025(1)

Wat is er te doen en wanneer?

Klik op de + bij het perceel voor meer informatie en eventueel benodigde aanmeldingen. Voor sommige activiteiten geldt een maximaal aantal deelnemers.

Boerenlandschapswandeling Lettele - 17 mei

Zondag 17 mei 11:00-14:00 uur Boerenlandschapswandeling te Lettele. De wandeling zit vol maar wordt in het najaar herhaald. Meer informatie volgt tzt.

Kom op pinkstermaandag 25 mei naar de open dag van Land van Ons Wassenaar en ontdek alles wat Land van Ons en WIJdehorst te bieden hebben! Met veel liefde doen wij mee aan de Dag van het Kasteel. 

Beleef een dag vol activiteiten voor jong en oud. Wandel over het zintuigenpad, doe mee met kinderyoga, laat je creativiteit zien met krijt of verf, en vier samen met ons de officiële opening van het Beleefbos, het nieuwste voedselbos van WIJdehorst. 

Tijdens rondleidingen nemen we je mee achter de schermen van de tuinderij. Ontdek hoe we werken aan meer biodiversiteit en een rijker landschap, ervaar de betrokkenheid en passie van onze tuinders en vrijwilligers. 

Struin langs de markt met lokale producenten en proef wat de tuin te bieden heeft. Trek gekregen? De Vrije Keuken verzorgt heerlijke hapjes en een smakelijke lunch. Koffie, thee en andere drankjes zijn uiteraard verkrijgbaar. 

Een ontspannen en inspirerende dag voor het hele gezin, midden in het groen en met hart voor lokaal. 

Praktische informatie 
Maandag 25 mei 2026 
Land van Ons Wassenaar 
Rijksstraatweg 599 
11.00 – 16.00 uur 
Toegang gratis – iedereen welkom 

Beperkte parkeerruimte voor auto, kom met de fiets! 

Bezoek de website van De Biesterhof voor meer informatie. (https://www.biesterhof.nl/boerderijlunch-juni/)

Boerderij lunch de Biesterhof flyer 4

Beste vrienden van perceel Houten! Graag nodigen wij jullie van harte uit voor onze Open Perceeldag op zaterdag 20 juni. 

Open dag perceel Houten van Land van Ons en Nieuw Slagmaat  

Op 20 juni tussen 11:00 en 16:00 uur ontvangen we bezoekers op ons perceel, te bereiken via de ingang aan de Langeweg te Houten. (Zie bijgevoegd kaartje).  

Programma 

Elk uur geven we een rondleiding over het perceel en uitleg over onze plannen en de bijzonderheden van het perceel. Dezelfde dag is het mogelijk om Nieuw Slagmaat te bezoeken en deel te nemen aan de eerste kersenpluk van het seizoen (met een klein voorbehoud, het blijft natuur…). Bij Nieuw Slagmaat is er meer parkeerruimte. Djûke van der Maat en Henk Smith zijn de eigenaren van Nieuw Slagmaat. Henk Smith is de pachter van het perceel van Land van Ons en heeft ook nog een biologisch bedrijf in Groningen.  

Kom bij voorkeur op de fiets, bij ons perceel is beperkte ruimte voor auto’s. Op de fiets kun je in 17 minuten van Nieuw Slagmaat naar het perceel van Land van Ons Houten. Een heerlijk tochtje langs de tuinen van kasteel Heemstede en Fort bij het Hemeltje! 

Zien we je op 20 juni? 

Perceelteam Houten 

Henk, Ginny en Irene   

Perceel Houten Startpunt Rondleidingen Juni 2026

Open Dag en Bioblitz op 20 juni 

Op zaterdag 20 juni organiseren we op het perceel aan de Broekstraat rondleidingen en gaan we de biodiversiteit in kaart brengen met een Bioblitz. De rondleidingen, inclusief een toelichting van pachter Ronald Hagen, starten om 11.00 en 14.00 uur. Dezelfde dag gaan we op zoek naar zoveel mogelijk planten, insecten, waterbeestjes, nachtvlinders en vogels. Bij een Bioblitz kan iedereen via de app Obsidentify foto’s uploaden en soorten op naam brengen. Alle waarnemingen worden via de app verzameld en zo ontstaat er een scan van de biodiversiteit op dit moment. We hebben een aantal specialisten bereid gevonden om met de deelnemers op zoek te gaan naar waterbeestjes, nachtvlinders en ook vogels. Leuk voor jong en oud! 

Het programma ziet er als volgt uit: 

11.00 uur eerste rondleiding op het perceel 

12.00 uur waterbeestjes zoeken (kinderactiviteit) 

13.00 uur  vlinders inventariseren 

14.00 uur tweede rondleiding op het perceel 

15.00 uur planten en bomen inventariseren 

22.30 uur nachtvlinders inventariseren  

5.00 uur (zondag 21 juni) excursie vogelgeluiden  

Als je wilt komen naar een van de rondleidingen en / of mee wilt doen aan de Bioblitz, meld je dan aan via hummelo@landvanons.nl. Sommige activiteiten hebben een maximum aantal deelnemers en daarnaast willen we graag weten met hoeveel personen we rekening moeten houden voor de thee en koffie. Bovendien kunnen we deelnemers aan de Bioblitz dan vooraf informatie sturen. 

NB: er is géén parkeergelegenheid voor auto’s bij het perceel, wel voor fietsen. Kom je met de auto dan is het dringende verzoek die te parkeren bij het Wapen van Heeckeren, ca. 500 m verderop. Je kunt hier overigens ook uitstekend lunchen of iets drinken. 

Dit is de vogelgeluidenexcursie om 05:00 uur. Extra informatie zoals starttijd, duur en verzamelplek volgt spoedig

Op zaterdag 27 juni ben je van 10.00 tot 15.00 uur van harte welkom op het Land van Ons-perceel in Noordeloos. Tijdens deze open perceeldag ontdek je hoe Land van Ons samen met pachter Madam Jeanet werkt aan meer biodiversiteit, een gezond bodemleven en natuurinclusieve teelt. 

Vrijwilligers van het perceelteam geven rondleidingen en vertellen wat er op het perceel gebeurt én wat er al is gedaan om de natuur meer ruimte te geven. Liever zelf rondkijken? Je kunt ook op eigen gelegenheid een rondje door de tuinen lopen. 

De bloemenpluktuin is geopend, waar je tegen betaling zelf een veldboeket kunt plukken. Ook de Theetuin en Tuinwinkel zijn open voor koffie, thee, sap, gebak, lunch en verschillende producten van Land van Ons. 

Het volledige programma, inclusief de actuele tijden van de rondleidingen, vind je op de website van Madam Jeanet: Open Perceeldag 2026. 

Locatie: Nieuwendijk 10b, Noordeloos 

Kom langs en neem een kijkje achter de schermen van dit levendige perceel vol natuur. 

Programma volgt binnenkort.

Programma volgt binnenkort.

Meer informatie volgt binnenkort.

Programma volgt binnenkort.

Bezoek de website van De Biesterhof voor meer informatie (https://www.biesterhof.nl/open-dag-2/)

 

 

Meer informatie volgt.

Boerfoodfestival Hoeve Hoogland

Programma volgt binnenkort.

Meer info volgt binnekort

Schrijf je in voor de nieuwsbrief Landscoop

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Deel de post:
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Threads
Email

Gerelateerde berichten